Letní dovolená v Česku 2021

Strávit letošní dovolenou v Česku se zdá být rozumná volba.oleh-morhun-xxi3wnbvxsY-unsplash_adobespark

Proč?

Vyhnete se stresu z testování a hrozby karantény v zahraničí a zároveň podpoříte český turismus. Aktuální opatření v Česku jsou zatím (26. 7. 2021) v rámci Evropy vcelku mírná. Na druhou stranu roste počet kontrol ze strany hygieny a pokuty, kterým se jistě chcete vyhnout.

Pokud si nejste jisti pravidly ohledně nošení roušek nebo testování, vše potřebné najdete v následujícím souhrnu, a to včetně produktů, které vám během rodinné dovolené určitě přijdou vhod.

Cestování

Veřejná doprava v Česku funguje prakticky bez omezení. Jedinou podmínkou zůstává ochrana dýchacích cest s účinností 94 % a více. Pro jízdu vlakem, autobusem aj. tedy budete potřebovat staré známé respirátory FFP2 nebo FFP3. Pokud vyrážíte na dovolenou autem, respirátor není zapotřebí.

Doporučené produkty

 

Ubytování

Ať už se chystáte bydlet v hotelu, hostelu, penzionu nebo kempu, při nástupu musíte prokázat bezinfekčnost. Podle systému O-N-T může jít o:

  1. ukončené Očkování (14 dní po poslední dávce)
  2. prodělání Nemoci
  3. negativní Test

Výhodou je, že krom testovacích center lze stále využít zakoupené antigenní testy na Covid a testovat se na místě. Pokud je vám testování z nosohltanu nepříjemné, sáhněte raději po testech ze slin.

Po 7 dnech je nutné test zopakovat, a pro testování celé rodiny se tudíž vyplatí výhodné sady testů po 20 a více kusech.

 

Doporučené produkty

 

Bazény, wellness, kulturní akce apod.

Plánujete během dovolené navštívit koupaliště, wellness centrum nebo vyrazit do kina či na festival?

I v těchto případech je nezbytné prokázat bezinfekčnost dle schématu O-N-T (viz výše). Např. ve společných prostorách, šatnách a recepcích platí povinnost nosit respirátor. Pravidla pro volnočasové aktivity se různí a mění, a proto si jejich aktuální znění vždy ověřte na Covid portále.

Doporučené produkty

 

Restaurace, hospody, kavárny, kluby apod.

Co by to bylo za letní dovolenou bez večerního posezení u oblíbeného piva, drinku nebo dobré kávy?

Neočkovaní a ti, kteří Covid neprodělali, si však musejí dávat pozor na splnění bezinfekčnosti s pomocí PCR nebo antigenního testu. I před návštěvou restauračního zařízení můžete využít antigenní samotest a negativní výsledek doložit přímo na místě.

Pamatujte také na hygienu rukou a povinnost mít nasazený respirátor při pohybu v restauraci, pokud zrovna nejíte či nepijete.

Detailní pravidla a doporučení najdete ZDE.

Doporučené produkty

 

Přejeme všem našim zákazníkům pohodovou a nekomplikovanou dovolenou, ať už ji trávíte kdekoli!