Jaké jsou rozdíly mezi respirátory FFP2 a FFP3?

Ochrana úst je dnes už nezbytností. Není to obtěžující nutnost, ale ochrana našeho zdraví a koneckonců i kondice našich blízkých. Které produkty jsou opravdu účinné?  Určitě FFP respirátory. Jaké jsou rozdíly mezi FFP2 a FFP3? 

Respirátory FFP2 a respirátor FFP3 chrání víc než roušky 

Všechno to začalo rouškami. Prvotní ochrana dýchacích cest, které také ale nebyl dostatek. Později se vyvinuly respirátory, resp. se vylepšily produkty, které do té doby znali zdravotníci nebo stavaři. Respirátory pro běžné užití mají více filtračních vrstev. I tak jsou ovšem z prodyšného, textilního materiálu, aktivního stříbra, takže můžete pohodlně dýchat nejen vy, ale i vaše kůže. Nemusíte se obávat vyrážek či jiných kosmetických potíží. Existují i nano respirátory, jež mají důmyslnější ochranu. Díky skutečně miniaturním vláknům (tisíckrát tenčí než vlas) vytvoří membránu, skrze kterou neprojdou škodliviny ani vir Covid-19. Zároveň se tudy ale propustí molekuly vzduchu, takže vy skutečně nebudete mít pocit omezení. Navíc funkci nano respirátoru neovlivní ani vlhkost nebo lidský dech.

Respirátory FFP2 a respirátor FFP3 - rozdíly

Samotné respirátory se pak dělí na FFP2 a FFP3. Jaké jsou mezi nimi rozdíly? V ochraně. Respirátor FFP2 má nejnižší povolenou celkovou účinnost ochrany 92 % a filtrační účinnost materiálu je minimálně 94 %. Respirátor FFP3 má celkovou účinnost ochrany 98 % a filtrační účinnost 99 %. Abyste se v tom názorně orientovali, představíme vám profese, pro které se hodí jednotlivé pomůcky. Respirátor FFP2 běžně užívají lékaři, zdravotníci na odběrových místech, ambulantní specialisté, jednotky IZS, řidiči MHD, prodavači a stačí běžným lidem. Respirátor FFP3 si nasadí ti, kteří se pohybují v místě s vysokou pravděpodobností kontaktu s infikovaným aerosolem. To jsou lidé na urgentním příjmu v nemocnicích, dále se respirátory využívají na infekčních klinikách s nakaženými pacienty, u záchranné služby a v laboratořích.  

Respirátory představují nejen nařízenou nutnost, ale především ochranu. Nemusíte však mít pocit nekomfortu, můžete si vybrat, který pro vás bude nejkomfortnější a zároveň neztratí nic na své účinnosti. 

Podívat se na nabídku respirátorů