Jak se vybavit na letní dovolenou během pandemie

Taky se nemůžete dočkat, až konečně vyrazíte na zaslouženou letní dovolenou?

Pandemická opatření se napříč Evropou postupně rozvolňují (psáno 24. 6. 2021) a mnoho z nás začíná plánovat cesty do zahraničí.  

Ať už se chystáte strávit dovolenou v Chorvatsku, v Alpách nebo u Máchova jezera, nezapomeňte si přibalit respirátor, roušku, dezinfekci a ideálně samotesty na COVID-19.

Jak vybírat prázdninovou destinaci v roce 2021?

Než začnete rezervovat ubytování a kupovat letenky, určitě navštivte Covid Rozcestník na stránkách Ministerstva zahraničí. Najdete zde aktuální podmínky a opatření ohledně příjezdu a pobytu v dané zemi i návratu zpět do ČR. Do některých zemí vystačíte s očkováním, jinde budete potřebovat antigenní nebo PCR test.

Roušky a respirátory nesmí ve výbavě na dovolenou chybět

Ve většině evropských zemí je stále vyžadováno nošení roušky či respirátoru ve vnitřních prostorách obchodů, restaurací, kulturních zařízení, dopravních prostředků apod. Dostatečnou zásobu těchto ochranných pomůcek si proto přibalte ještě před odjezdem.

Myslete přitom na to, že každý člen rodiny bude potřebovat 1 roušku nebo respirátor na cca 2–3 dny. A přestože v řadě zemí rouška dostačuje, mějte na paměti, že respirátor třídy FFP2 a vyšší vám zaručí vyšší ochranu.

Hygiena je stále na prvním místě

Při cestování je obvykle složitější dodržovat hygienu rukou, která má však jako prevence proti koronaviru zásadní význam.

Proto si s předstihem opatřete dezinfekční přípravky – ideálně antibakteriální vlhčené ubrousky nebo sanitární gel na ruce v praktickém menším balení. V e-shopu 4toilet.cz najdete dezinfekční gely a krémy s aktivním stříbrem, tea tree či jojobovým olejem pro maximálně šetrnou péči o vaši pokožku.

Samotesty pro bezpečnější cestování

Mnozí cestovatelé si na seznam „pro sichr“ napíšou i několik antigenních testů na COVID-19. Ačkoli je oficiální potvrzení o testu zpravidla vyžadováno před odjezdem a návratem do ČR, samotestování se může v některých zemích a situacích hodit.

Navíc nyní můžete využít náš akční balíček – sady 10/50 kusů vysoce kvalitních testů DIAGNOS + 10/100 kusů respirátorů KN95 zdarma.

 

V e-shopu 4toilet.cz výhodně pořídíte kompletní portfolio ochranných a hygienických prostředků, ale také interiérové vůně a vůně do auta.