Znáte aktuální pandemická opatření na léto 2021?

Další vlna rozvolňování přináší jako obvykle aktualizaci vládních opatření, jež se dotýkají kulturních akcí, dětských táborů, návštěvy kina nebo povinné karantény. V tomto příspěvku si shrneme ty nejdůležitější změny a přidáme několik tipů ohledně výběru ochranných pomůcek a testování na Covid.

Opatření proti koronaviru – od července 2021bundo-kim-Pb9bUzH1nD8-unsplash_adobespark (1)

  • maximální počet účastníků na kulturních akcích se zvyšuje na 5000 venku a 2000 vevnitř, přičemž kapacita může být naplněna až na 75 %,
  • bazény a wellness centra mohou zvýšit kapacity na 75 %,
  • v kinech je možné konzumovat občerstvení přímo v hledišti,
  • povolena je živá hudba, ale nadále bez tance,
  • kadeřníci, manikéři, kosmetičky apod. nemusí evidovat zákazníky a mohou obsluhovat více než 1 zákazníka ve stejný čas.

 

Kompletní přehled aktuálně platných opatření najdete na oficiálním COVID portále.

Respirátory, dezinfekce i samotesty s námi zůstanou i o prázdninách

Samotestování s pomocí antigenního testu lze nadále využívat při návštěvě kadeřníka či restauračního zařízení, jako alternativu dalších způsobů prokázání bezinfekčnosti – očkování, PCR test, prodělání nemoci apod.

Samotest na covid se doporučuje také jako prevence – před návštěvou starších příbuzných, kteří ještě nedokončili očkování, na setkáních s přáteli či rodinou ve větším počtu účastníků nebo v rámci pracovních schůzek.

Totéž platí o respirátorech. Přestože ministerstvo zvažuje jejich nahrazení rouškami, je prokázáno, že respirátory FFP2 poskytují účinnější ochranu. Jde tedy o nejvhodnější řešení ve vnitřních prostorách s větší koncentrací lidí (obchody, služby, kina, dopravní prostředky atd.).

 

I vzhledem k různým mutacím koronaviru je zkrátka dobré mít se nadále na pozoru.

Nezapomínejte proto na pravidelnou a důkladnou hygienu rukou, k čemuž vám skvěle poslouží naše antibakteriální ubrousky nebo sanitární gely do kapsy.

 

V e-shopu 4toilet.cz pořídíte veškerou výzbroj v boji proti koronaviru na doma, do práce i na letní dovolenou.

Využijte nyní výhodné i akční ceny!