3 dobré důvody, proč si domů pořídit dávkovač na dezinfekci

Správná a pravidelná dezinfekce rukou je základní prevence nákazy koronavirem. Každý člověk se totiž za den nesčetněkrát dotkne úst, očí a nosu, čímž nevědomky přenáší viry a bakterie.

Dezinfekční gel a mýdlo jsou proto, spolu s rouškou, základní hygienickou výbavou nejen v obchodech a na cestách, ale i tam, kde trávíme nejvíce času – tedy doma.

Pojďme si představit příkladové situace a hlavní důvody, proč dezinfekci dávkovat i v domácnosti.

1)   Akce čisté ruce – v předsíni i ve výtahu

Znáte to sami: vyzvedáváte objednávku od kurýra, přejímáte dopis od pošťačky, saháte na kliku a dveře výtahu ve společných prostorách… I v těchto a podobných situacích hrozí nákaza koronavirem, a to tím spíše, že v domácím prostředí na hygienu častěji zapomínáme.

Právě dávkovač dezinfekce – vhodně umístěný například v předsíni bytu, domu či u vchodových dveří – pomáhá na správný návyk pamatovat. Dávkování dezinfekce je navíc v těchto případech rychlejší, pohodlnější a úspornější řešení než mytí rukou.

2)   Zamezte šíření virů v rodině a sdílených prostorách

Bydlíte v rodinném domě s prarodiči nebo příbuznými? Sdílíte byt či dům s dalšími spolubydlícími?

Čím větší kumulace osob v jedné domácnosti, tím stoupá riziko vzájemného přenosu virů a bakterií. Zvláště u lidí, kteří spolu bydlí, aniž by se dobře znali, je důkladná hygiena o to zásadnější.

Dávkovač dezinfekce doporučujeme umístit tam, kde bude v dosahu všech, např. do předsíně, vstupní haly nebo kuchyně. Ideálně k tomu poslouží stojan na dávkovač dezinfekce.

3)   Senzorický dávkovač zvyšuje hygienu, šetří rozpočet i přírodu

Díky automatickému ovládání aplikuje dávkovač potřebné množství dezinfekce či mýdla, nic víc, nic míň. Zabraňuje tím nežádoucímu plýtvání, stejně jako přílišné zátěži a vysušování pokožky rukou. Chytrý senzor navíc umožňuje zcela bezdotykové používání, takže se viry a bakterie nedostanou do styku s prsty. I to je pro zachování maximální hygieny velmi důležité.

Jak vybrat dávkovač dezinfekce na doma?

Nejprve zvažte, kolik lidí bude dávkovač používat a kam jej chcete umístit.

Menším rodinám vystačí dávkovače s objemem do 700 ml, zatímco při vyšší spotřebě se vyplatí investovat do dávkovače s objemem 1000 ml.

Dávkovač můžete buďto přišroubovat na zeď nebo využít dezinfekční stojan, který postavíte, kamkoli potřebujete, ideálně do předsíně, haly či kuchyně.

 

Na doma dále přijdou vhod sanitární gely a dezinfekce v plastových nádobách nebo malých, praktických dózách – prohlédněte si nabídku naší dezinfekce na ruce a předměty!